Czym jest doświetle uchylno- rozwierne?

drzwi-zewnętrzne-vikking

Drzwi zewnętrzne otwierające przestrzeń do naszego domu nie muszą pełnić jedynie podstawowych
i dobrze nam znanych funkcji. Innowacyjne rozwiązanie w segmencie doświetli nada przestrzeni dodatkowego blasku.

Nowoczesna architektura kładzie nacisk na stosowanie przeszkleń w projektach domów oraz w innych obiektach użyteczności publicznej. Projektanci odważnie sięgają po rozwiązania, które mają nie tylko efektowanie wyglądać, ale również dostarczać dodatkowych korzyści.

W przypadku drzwi zewnętrznych mamy kilka możliwości, w których możemy zastosować szkło,
jako materiał, który sprawi, że wejście do naszego domu będzie stanowiło nowoczesną wizytówkę.

W ofercie drzwi kompozytowych VIKKING znajdziemy kolekcje, w których przeszklenia stanowią integralną część skrzydła.

Modele CRYSTAL, ELITE czy INSPIRO to tylko kilka naszych propozycji, w których możemy zastosować pakiety szybowe. Jednak istnieje również rozwiązanie, dedykowane osobom, poszukującym dodatkowych korzyści z zastosowania nietypowych rozwiązań.

Doświetla – idealnie dopasowane do Twojego domu

Doświetla to bardzo popularne rozwiązanie stosowane przy projektach drzwi zewnętrznych. Mogą być one stosowane w dowolnych wariantach, rozmiarach, kształtach oraz miejscach. Jednak w VIKKING opracowaliśmy technologię, która na nowo określa czym są doświetla.

Nowy wymiar doświetli

W drzwiach kompozytowych istnieje możliwość zastosowania doświetli ucyhylno-rozwiernych.

VIKKING jest prekursorem zastosowania tego rozwiązania. Wybierając tę konstrukcję zyskujemy nie tylko dodatkowy dopływ naturalnego światła do wnętrza domu,
ale również umożliwiamy wentylację naszego wnętrza.

Jak sama nazwa wskazuje ten wariant konstrukcji doświetli umożliwia swobodne uchylanie oraz otwieranie dostawki do drzwi zewnętrznych.

Dzięki tej możliwości mamy pełną kontrolę nad regulacją dopływu świeżego powietrza do holu, korytarza czy niewielkiego wiatrołapu. Niestety w tych miejscach rzadko mamy możliwość ich przewietrzenia przy jednoczesnym występowaniu różnych zapachów.

Dom przyjazny Twoim czworonogom

Kolejny benefit który zyskujemy wybierając to rozwiązanie dedykowany jest wszystkim posiadaczom czworonogów.  To zupełnie nie oczywista funkcja… ale jaka przyjazna zwierzętom! Dzięki zastosowaniu doświetla uchylno-rozwiernego nasz domowy pupil może swobodnie wychodzić
do ogrodu bez naszej nadmiernej ingerencji. 


Udostępnij

Podobne wpisy